ELDER AND DEACON

OFFICER NOMINEES

Officers care for the physical and spiritual needs of our church community. Please review the list of nominated officers and join us on December 19 in the Kennedy Fellowship Hall in between services for a congregational meeting to vote. Below you will find a list of our active elders and deacons.

Deacon Nominees:

Matt Salvatoriello
Kevin Loy
Neil Monteleone
Ryan Collins
Derek Kelmanson
Brian Webb
Bob MendenallvDan Sirois
James Barnes, Jr.

ELDERS

Tec Clark

Matthew Cochrane

Mike Critch

Sam Lamerson

Teaching Elder

Guy Metzger

George Moraitis

Rob Pacienza

Teaching Elder

Gerry Perez

Mike Pritchard

Tim Sansbury

Teaching Elder

Andrew Siegenthaler

Teaching Elder

James Turner

Clerk

Kenny Valentine

Phil Wall

DEACONS

Drew Airdo

Don Arpin

Ben Bordy

Sydney Brown

JT Bruce

Eddie Cade

Philip Castro

John Cote

Claudio Eysallenne

Michael Hanna

John Hicks

Morris Kent

Peyton LaCaria

Chase Meacham

Robert Molina

Chuck Morgan

 

Andrew Nichols

Allan Ora

Scott Powell

Jack Prenner

Chairman

Rick Richardson

Rick Ritts

Brandon Schaar

Andy Scheimann

 

Dirk Smith

Craig Starley

Eugene Stervil

 

Glenn Steward

Paul Wackes

David Watt

Not Pictured:

 Jimmy Miller

Jimmy Pinho

Nelson Ruiz

Paul Vanden Berge

Brandon West

 

ELDERS

Tec Clark

 

 

Matthew Cochrane

Mike Critch

Sam Lamerson

Teaching Elder

 

Guy Metzger

George Moraitis

 

 

Rob Pacienza

Teaching Elder

Gerry Perez

Mike Pritchard

Andrew Siegenthaler

Teaching Elder

 

James Turner

Clerk

Kenny Valentine

Phil Wall

DEACONS

Drew Airdo

Don Arpin

Ben Bordy

Sydney Brown

JT Bruce

Eddie Cade

Philip Castro

John Cote

Claudio Eysallenne

Richard Fauteck

Michael Hanna

John Hicks

Morris Kent

Peyton LaCaria

Chase Meacham

Jimmy Miller

Robert Molina

Chuck Morgan

Andrew Nichols

Allan Ora

Jimmy Pinho

Scott Powell

Jack Prenner (Chairman)

Rick Richardson

Rick Ritts

Nelson Ruiz

Brandon Schaar

Andy Scheimann

Dirk Smith

Craig Starley

Eugene Stervil

Glenn Steward

Paul Vanden Berge

Paul Wackes

David Watt

Brandon West

ELDERS

Tec Clark

 

 

Matthew Cochrane

Mike Critch

Sam Lamerson

Teaching Elder

 

Guy Metzger

George Moraitis

 

 

Rob Pacienza

Teaching Elder

Gerry Perez

Mike Pritchard

Andrew Siegenthaler

Teaching Elder

 

James Turner

Clerk

Kenny Valentine

Phil Wall

DEACONS

Drew Airdo

Don Arpin

Ben Bordy

Sydney Brown

JT Bruce

Eddie Cade

Philip Castro

John Cote

Claudio Eysallenne

Richard Fauteck

Michael Hanna

John Hicks

Morris Kent

Peyton LaCaria

Chase Meacham

Jimmy Miller

Robert Molina

Chuck Morgan

Andrew Nichols

Allan Ora

Jimmy Pinho

Scott Powell

Jack Prenner (Chairman)

Rick Richardson

Rick Ritts

Nelson Ruiz

Brandon Schaar

Andy Scheimann

Dirk Smith

Craig Starley

Eugene Stervil

Glenn Steward

Paul Vanden Berge

Paul Wackes

David Watt

Brandon West

ELDERS

Tec Clark

 

 

Matthew Cochrane

Mike Critch

Sam Lamerson

Teaching Elder

 

Guy Metzger

George Moraitis

 

 

Rob Pacienza

Teaching Elder

Gerry Perez

Mike Pritchard

Andrew Siegenthaler

Teaching Elder

 

James Turner

Clerk

Kenny Valentine

Phil Wall

DEACONS

Drew Airdo

Don Arpin

Ben Bordy

Sydney Brown

JT Bruce

Eddie Cade

Philip Castro

John Cote

Claudio Eysallenne

Richard Fauteck

Michael Hanna

John Hicks

Morris Kent

Peyton LaCaria

Chase Meacham

Jimmy Miller

Robert Molina

Chuck Morgan

Andrew Nichols

Allan Ora

Jimmy Pinho

Scott Powell

Jack Prenner (Chairman)

Rick Richardson

Rick Ritts

Nelson Ruiz

Brandon Schaar

Andy Scheimann

Dirk Smith

Craig Starley

Eugene Stervil

Glenn Steward

Paul Vanden Berge

Paul Wackes

David Watt

Brandon West